روزنامه اسرار : اسکن کد QR برای اضافه کردن مخاطب در واتساپ

در روزنامه اسرار asrarnews.ir مطلب اسکن کد QR برای اضافه کردن مخاطب در واتساپ مشاهده می کنید

خیلی از کاربران دنیای امروز، تایپ کردن دستی شماره تلفن مخاطبان دیگر کاری قدیمی محسوب می‌شود. واتساپ هم جدیدا قابلیتی معرفی کرده که دقیقا به همین موضوع مربوط است. بر اساس گزارشی ازWABetaInfo ، قابلیت جدیدی از واتساپ به صورت بتا (آزمایشی) اضافه شده که امکان اسکن کدهای QR به برنامه اضافه شده و کاربران با استفاده از این قابلیت می‌توانند با سرعت و به سادگی دوستان جدید خود را به لیست مخاطبان خود اضافه کنند.

افرادی که این قابلیت را امتحان کرده‌اند، می‌گویند که یک کد QR کوچک در بخش تنظیمات برنامه مشاهده می‌کنند که افراد دیگر با استفاده از اسکن این کد می‌توانند خیلی سریع به آی‌دی و شماره تلفن کاربر دسترسی پیدا کنند.

همه چیز درباره نسخه وب و دسکتاپ واتساپ

برای جلوگیری از احتمال سو استفاده، این کد QR  قابلیت باطل شدن نیز دارد( به تعداد نا‌محدود) و به همین ترتیب در صورت به اشتراک گذاری کد به صورت آنلاین و سو استفاده از آن، کاربر می‌تواند کد را باطل کرده و کد جدید دیگری دریافت کند.

این اولین بار نیست که برنامه واتساپ با کمک تکنولوژی کدهای QR ، ارتباط کاربران خود را تسهیل می‌کند. کاربران تا پیش از این نیز می‌توانستند با استفاده از این کد خیلی سریع وارد پلت فرم آنلاین مشتریان شوند.

هنوز مشخص نیست که آیا این قابلیت برای تمام 2 میلیارد نفر کاربر این شبکه اجتماعی در دسترس قرار خواهد گرفت یا خیر. اما از آنجایی که مدت‌هاست در نسخه بتا وجود دارد، احتمال می‌رود که به زودی به صورت رسمی معرفی شود.

چگونه پیام های پاک شده واتساپ را بازیابی کنیم؟

علاوه بر این همچنان مشخص نیست که اگر کاربری نخواهد کد QR واقعی خود را به کسی بدهد، باید چه کار کند. قبلا برای این کار صرفا کافی بود تا به طرف مقابل شماره اشتباهی می‌دادید اما با وجود کد QR ، این کار آنقدرها هم ساده نیست.

منبع: engadget

The post اسکن کد QR برای اضافه کردن مخاطب در واتساپ appeared first on ITIRAN | آی تی ایران.

ممنون بابت بازدید از سایت asrarnews.ir